Ftesa e Deputetėve tė Kuvendit Shqiptar
pėr rikthimin e Familjes Mbretėrore Shqiptare nė Atdhe

 

Ne, njė grup deputetėsh tė Kuvendit Shqiptar, tė mbėshtetur nė respektin qė kemi pėr Historinė e Shtetit Shqiptar e vazhdimėsinė e tij juridike, si dhe nė zhvillimet e sotme demokratike, paraqesim kėrkesen tonė qė Nėna Mbretėreshė Geraldina dhe Familja Mbretėrore Shqiptare tė vijnė e tė jetojnė pėrgjithmonė nė Shqipėri.

Nėna Mbretėreshė Geraldina dhe Familja Mbretėrore e kanė shprehur publikisht prej kohėsh dėshirėn pėr tė ardhur e jetuar pėrgjithmonė nė Shqipėri. Ne, deputetėt qė bėjmė kėtė kėrkesė, tė nisur nga jeta e vėshtirė por dinjitoze nė mėrgimin e gjatė, e vlerėsojme dėshirėn e tyre si shprehje tė dashurisė sė sinqertė pėr Shqipėrinė dhe Kombin Shqiptar.

Ne e ndjejmė si detyrim moral pėr tė ofruar ftesėn tonė qė Nėna Mbretėreshė Geraldina dhe Familja Mbretėrore tė vijnė sa mė parė nė Shqipėri. Nė kėtė mėnyrė mendojmė se I jepet fund mėrgimit tė tyre tė padrejtė 63-vjeēar

Besojmė se kėrkesa jonė do tė gjejė mirėkuptimin e kolegėve te tjerė tė ketij Kuvendi.

 

1. Pjetėr Arbnori
2. Salj Shehu
3. Arian Starova
4. Bamir Topi
5. Eqerem Spahia
6. Sadedin Balla
7. Bardhyl Londo
8. Arben Imami
9.
Nard Noka
10. Bahri Kollēaku
11. Agron Duka
12. Nikollė Lesi
13. Shpėtim Roqi
14. Preē Zogaj
15. Uran Metko
16. Dashamir Shehi
17 Luigj Gjoka

18. Zef Gjoka
19. Valentin Palaj
20. Fatmjr Medju
21.
Aleksander Garuli
22. Maksim Begeja
23.
Rober Ēeku
24. Jak Ndokaj
25. Shyqyri Duraku
26 Teodor Laēo
27. Saimir Ēurri
28. Ndriēim Babasi
29 Ferid Hoti
30. 1Iir Bano
31. Besnik Mustafaj
32. Pal Dajēi
33. Astrit BuJshati
34. Pė11umb Berisha
35. Alfred Cako
36. Neritan Alibali
37. Lub1in Dilja
38. Vasil Melo

39. Muhamet Ukperaj
40. Qazim Tepshi
41.  Marieta Pronjari
42. Sheban Memia
43. Monika Kryemadhi
44. Gjergj Koja
45. Mustafa Muēi
46. Durim Hushi
47. Spartak Poēi
48. Vath Koreshi
49.
Vangjel Dule
50.
Fatmir Xhindi
51. Eduard Alushli
52. Lefter Xhuveli
53. Zyhdi Pepa
54. Hasan Hoxha
55. Arben Malaj
56. Lekė Ēukaj
57. Bashkim Fino
58. Erion Braēe
59. Vangjel Tavo
60. Eljda Tepelena
61. Mezan Malaj
62. l.igoraq Karamelo
63 Maksut Balla
64. Asllan Haxhiu
65. Ndue Preka
66. Refet Dervina
67. Brahim Bruka
6e. Dilaver Qesja
69. Gani Hoxha
70. Edi Paloka
71. Illirian Barzani
72. Vlli Minarolli
73. Sokol Ol1dashi
74. Et'hem Fejzollari
75. Ndriēim Hysa
76. Shpėtim Katesh

Site officiel de la Maison Royale d'Albanie