Comité directeur 2010

Partia “Lėvizja e Legalitetit”
Bulevardi “Zog I”, Tiranė.
www.legaliteti.org
Tel&Fax: +355 4 2230076

 

Tiranė, mė 27 dhjetor 2009

Informacion pėr media

 

Me rastin e 85 vjetorit tė “Triumfit tė Legalitetit” tė 24 dhjetorit 1924, u mblodh nė Tiranė Kėshilli Kombėtar i PLL qė ka dalė nga Kongresi i XVII i datės 21 nėntor 2009.

Kėshilli Kombėtar i PLL zgjodhi Kryetarin e tij Z. Nebi Ganellari si dhe Kryesinė dhe funksionet pėrkatėse tė Partisė “Lėvizja e Legalitetit” si mė poshtė:

·        Z. Artan Tujani, Sekretar i Pėrgjithshėm

·        Z. Murat Busha, Zėvendės-Kryetar

·        Z. Sulejman Gjana, Zėvendės-Kryetar

·        Z. Besnik Murati, Zėvendės-Kryetar

·        Z. Ergjent Bufazi, Sekretar Organizativ

·        Z. Gazmend Lita, Sekretar pėr Marrėdhėniet me Jashtė

·        Z. Shpetim Axhami, Sekretar Politik

 

Sipas Statutit tė PLL nė Kryesinė e kėsaj partie kooptohen edhe Kryetari i Senatit tė Veteranėve z. Skėnder Zogu, Kryetarja e Forumit tė Gruas znj. Zhaneta Ndregjoni si dhe Kryetari Forumit Rinor.

Kryetari Spahiu dhe Kryesia e re e Partisė “Lėvizja e Legalitetit” dolėn nė njė konferencė shtypi ku Spahiu bėri edhe prezantimet e rastit.

Gjatė kėsaj konference pėr shtyp Spahiu bėri njė bilanc tė kėtij viti dhe tha se: “Gjatė 2009-ės Shqipėria ka pasur njė bilanc pozitiv nė tė gjitha fushat dhe  sidomos nė rritjen ekonomike, nė procesin e integrimit tė saj nė BE, kalimin me sukses tė testit pėr zgjedhjet parlamentare tė 28 qershorit etj”.

Nė emėr tė PLL Spahiu i bėri thirrje opozitės qė me fillimin e vitin 2010 ajo tė futet nė Parlament dhe tė kontribuojė pėr realizimin sa mė tė shpejtė tė  objektivit madhor pėr vitin 2010 qė ėshtė heqja e vizave dhe lėvizja e lirė e shqiptarėve nė Evropė.”

Gjithashtu Spahiu uroi shqiptarėt kudo qė ndodhen pėr njė vit tė ri tė mbarė dhe tė lumtur.

Zyra e shtypit e PLL


 

 

Secrétariat 2009

 

PLL : Informacion pėr Mediat - 24/12/2008 - Deklaratė pėr Mediat

Sekretariati i Partisė “Lėvizja e Legalitetit” tashmė pėtbėhet si mė poshtė:

Artan Tujani, sekretar i pėrgjithshėm

Sulejman Gjana, sekretar politik

Besnik Murati, sekretar organizativ

Neritan Kolgjini, sekretar i marrėdhėnieve me publikun

Enis Dizdari, sekretar pėr ēėshtjet e pushtetin vendor

Gazmend Lita, sekretar pėr marrėdhėniet me jashtė

 

Gjithashtu jane anetare te rinj te Keshillit Kombetar kryetaret e rinj te degeve:

          1.Shpetim Myftaraj-(zv. Bujar Cala, D.Elbasan)

          2.Edlira Harri -(bashkkryetare, Elbasan)

          3.Gazment Lita- (zv. Selman Agolli, D. Diber)

          4.Hysen Mushketa-(zv. Riza Dajko, D. Durres)

          5.Enver Ahmataj -(zv. Elez Hoxha, D. Has)

          6.Bahri Kollcaku -(zv Remzi Muhja, D.Kavaje)

          7.Liman Mnalla -(zv. Dashmir Qyra, D. Librazhd)

          8.Petrit Cupi -(zv. Petrit Jushi, D.Mirdite)

          9.Robert Bullari-(zv.Bardhul Bica, D. Peqin)

        10.Baftjar Kasaj-(zv.Baftjar Kasaj, D. Permet)

        11.Myrteza Shameti-(zv. Shkelqim Selmani, D.Sarande)

        12.Arjan Kurti -(zv. Bajram Rubjeka, D.Shijak)

        13.Hajredin Bakiasi -(zv. Agron Aliaj, D. Skrapar)

 

 

Comité Directeur 2005

 

Président :  Ekrem Spahiu 

Vice-Président : Murat Basha 
Secrétaire-général : Artan Tujani
Secrétaire pour les relations extérieures : Suleman Gjanaj 
 
Président du Conseil National du PLL : Nebi Ganellari

 

KOMITETI DREJTUES I PARTISE "LEVIZJA E LEGALITETIT"

MBAS KONGRESIT TE 15-TE (08.10.2001)

   

 1. Ekrem SPAHIU Kryetar
 2. Murat BASHA N/kryetar
 3. Sadedin BALLA Sekretar i Pėrgjithshėm
 4. Ergjent BUFAZI Sekretar Organizativ
 5. Sulejman GJANAJ Sekretar i Marrėdhėnieve me Jashtė
 6. Blerim KAMBERI Zėdhėnės i shtypit
 7. Neritan KOLGJINI Kryeredaktor i gazettes "Atdheu"
 8. Bahri KOLLĒAKU anėtar (deputet)
 9. Sali SHEHU anėtar (deputet)
 10. Fadil ELEZI anėtar (pėrfaqėsues i prefekturės Kukės)
 11. Enis DIZDARI anėtar (pėrfaqėsues i prefekturės Shkodėr)
 12. Besnik MURATI anėtar (pėrfaqėsues i prefekturės Dibėr)
 13. Gjon PERJAKU anėtar (pėrfaqėsues i prefekturės Lezhė)
 14. Hamit KURTI anėtar (pėrfaqėsues i prefekturės Tiranė)
 15. Enver KALOSHI anėtar (pėrfaqėsues i prefekturės Durrės)
 16. Bujar ĒALA anėtar (pėrfaqėsues i prefekturės Elbasan)
 17. Et'hem FEZOLLARI anėtar (pėrfaqėsues i prefekturės Korēė)
 18. Bilbil SALIU anėtar (pėrfaqėsues i prefekturės Fier)
 19. Akil DANUSHI anėtar (pėrfaqėsues i prefekturės Vlorė)
 20. Ruzhdi ORIZAJ anėtar (pėrfaqėsues i prefekturės Berat)
 21. Ali OHRI anėtar (Kryetar i Senatit)
 22. Seit PRENI anėtar (Sekretar i Senatit)
 23. Ilirjana MILUKA anėtare (Kryetare e Forumit tė Gruas)
 24. Xhevdet KOPANI anėtar (nė Komisionin e Financės)
 25. Artan TUJANI anėtar (nė Komisionin e Financės)

 


[ Historique | Comité Directeur | Députés | Atdheu | Revue de presse | Galerie de Photo Contacts ]

© 2002 PLL  - Tous droits réservés pour tous pays - All rights reserved for all countries.